Etiket: burç

Astronomi Nasıl Doğdu?

Geleneklere bağlı çalışmaların kaynağı, ilk insanların doğa olayları karşısında duyduğu korkudur. İnsanoğlu korktuğu ve açıklayamadığı bu olaylara tapınmaya başladı. Bu nedenledir ki astronomi, ilk çağlarda bir büyü ya da dinsel bir tören olarak kabul edildi.

Toprak Burçlarının Özellikleri: Boğa, Başak, Oğlak

Toprak elementiyle uyum içinde olmak, kişinin fiziksel duyularıyla ve maddi dünyanın bugün-burada gerçekliği ile temas halinde olduğunun göstergesidir.

Su Burçlarının Özellikleri: Yengeç, Akrep, Balık

Doğum haritalarında su elementi güçlü olan kişiler doğumlarından itibaren elle tutulamaz, gözle görülemez unsurların yaşamda genellikle sanıldığından daha büyük bir rol oynadıklarının farkındadırlar.

Hava Burçlarının Özellikleri: İkizler, Terazi, Kova

Hava elementi nefesle veya yogilerin "prana" dedikleri şeyle ilişkilendirilen yaşam enerjisidir. Hava alemi fiziksel dünyanın perdesinin arkasındaki arketipsel tasavvurlar dünyasıdır.

Ateş Burçlarının Özellikleri: Koç, Aslan, Yay

Ateş burçları neşeli, coşkulu, hevesli, güçlü ve dürüsttürler. Kendilerine inançları yüksektir. Kendilerini doğal olarak ifade edebilmek için özgürlük isterler

Burçlar Aslında Ne İster?

Burçlar her zaman "bir şey isterler". Üstü kapalı bir öncelik ve değerler kümesini açığa çıkarırlar.

Dünya Burç Değiştiriyor

2025'te Balık Çağı'ndan Kova Çağı'na geçiş tamamlanacak ve teknolojik ilerleme şu an akıl ve havsalamızın alamayacağı düzeyde ilerleyecek.
10,861BeğenenlerBeğen
457TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar