Azalan Yaşam Gücüne Karşın

0
163

Latince bir sözcük olan “spira” öncelikle hava sonra da ruh anlamına gelir. Yani “Tanrı’nın nefesi” ki bu gerçekten de temiz havadır. Nefesin yaşam anlamına geldiği söylenirdi; gerçekten de bedensel hareketler ve nefes egzersizleriyle yaşam gücünüzü (Bakınız: Yaşam Gücünün Formülü Nedir?) ve sağlığınızı daha da ileri bir düzeye getirebilirsiniz. A’yı (ağırlık) daha yüksek hava basıncı ve karşı basınçla bertaraf edebilirsiniz. Ayrıca, yabancı maddelerin oluşturduğu ağırlıkları bedensel hareketlerle dışarı atabilirsiniz. Bu hareketlerin ne tür egzersizler olabileceği önemli değil. Bu şekilde yabancı maddeler dışarı atılır, dolayısıyla dokulara daha fazla “hava basıncı” ve titreşim verilerek kan dolaşımı yapay olarak hızlandırılır ve hastalıklar hafifletilmiş olur. Ancak G’yi (gücü) belirli bir süre için yapay olarak arttırırken bu arada yaşamsal önemi olan karşı basınç fonksiyonunu azaltır ve dokuların elastikiyetliğini zayıflatırsınız. Başka bir deyişle, G’yi (gücü) arttırırken Y’yi (yaşam gücü) azaltıyorsunuz, çünkü bu durum sadece Y’nin kaybıyla gerçekleşebiliyor. Sürekli olarak gerilen lastik bir bandın sonunda ne hale geleceğini bilirsiniz; elastikiyetliğini kaybeder.

Bu şekilde hastalıkları hafifletirsiniz ama yaşam gücünü de yavaş yavaş azaltırsınız, özellikle akciğer, karaciğer, böbrek gibi fazlaca elastikiyete sahip organların gücünü. Hastalığı hafifletiyorsunuz, ama tamamen iyileştiremiyorsunuz. Ağırlıkları ilaçlarla çözmeye ve atmaya çalışıyorsunuz, ama bu arada hep yaşam gücünüzden oluyorsunuz. Tüketime son vermediğiniz sürece, yani atık maddelerini, mukus oluşturucu, hastalık yapıcı, doğal olmayan besinleri tüketmeye devam ettiğiniz sürece, yaşam gücünüzü azaltmaya da devam ediyorsunuz demektir.

Bir makineyi hiç hızlı bir şekilde sürekli olarak sallayıp sarsarak temizlemeye çalışır mıydınız? Hayır! Önce onu çözücü bir sıvıyla temizlerdiniz sonra da yakıt maddesini değiştirirdiniz.

KaynakProf. Dr. Arnold Ehret, 'Şifalı Besinler'
Avatar
Şifa, Doğa'dan gelir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz