Etiket: antiseptik

Kişniş – Şifalı Bitkiler

Kişniş, hazımsızlığa yardımcı olur, antiseptik özelliği vardır, kolesterolü düşürür.

Fesleğen – Şifalı Bitkiler

Fesleğen, hoş kokulu, lezzetli bir baharattır. Taze olarak da kurutulmuş olarak da yemeklerde kullanılır. Sindirim sorunları için çayı tüketilebilir.

Defne – Şifalı Bitkiler

Defne yaprağı yemeklere lezzet vermesinin yanı sıra kozmetik alanda da kullanılır. Sabunu ve şampuanı cildi güzelleştirir. Mide sorunları ve şişkinlik sorunlarında ise çayı içilebilir.

Anason – Şifalı Bitkiler

Mide, bağırsak şikayetlerine, hazımsızlığa ve soğuk algınlığına çok iyi gelir. Ağrı kesici özelliği bulunmaktadır. Balgam söktürücü olan anasonun antiseptik özelliği de vardır.

Adaçayı – Şifalı Bitkiler

Eski Mısırlılar bu bitkiyi doğurganlık, bereket, verimlilik amacıyla kullanmaktaydılar. Adaçayı yaprakları Anadolu’da da çok eskiden beri kullanılmaktadır.

Gül Suyunun Faydaları ve Tıbbi Kullanımları

Kuru ve yaşlanan ciltlerde iyileşme yaratır. Cildi temizler ve tonik etkisi yapar. Şişliği ve kızarıklığı azaltır. Siyah noktalardan kurtulmaya yardımcı olur.

Havucun Sağlık Mucizesi

Havuç, doğal vitamin ve besin maddeleri içinde bir altın madeni gibidir. Öteki çiğ sebze suları arasında havuç suyu, çeşitli tedavi edici etkileri, faydalı elementleri ve diğer sebze suları veya yiyeceklerle olan uyumu açısından tartışmasız bir liderdir.
10,861BeğenenlerBeğen
461TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar