Etiket: bilge

Düşüncenin Gücü

İnsan zihni, akıllıca işlenebilen ya da yabani otların insafına terk edilen bir bahçeye benzetilebilir, ister işlensin, ister ihmal edilsin, bu bahçenin bir mahsulü olacaktır.

Ferrarisini Geri Almaya Çalışan Bilge

Nasıl ki sadece maddesel yaşamak ve para hırsıyla kavrulmak doğru değilse aynı şekilde tüm yaşantıyı da sadece manevi olarak görmek ve maddesel deneyimlerden kaçmak da doğru değildir.

Görevlerimiz Birbirimizle İlişkilerimizde Açığa Çıkar

Her birimiz geniş, birbiriyle bağıntılı ve mükemmel bir düzen içindeki insan toplumunun bir parçasıyız. Fakat siz bu insanlık kumaşının neresine uygunsunuz? Kim için varsınız?

Raja Yoga Nedir?

Yoga bir din değildir. Bir yaşama biçimidir. Yoga yapmak için herhangi bir inanış değişikliği gerekmez. Yoga bir bilimdir.

Başkalarının Ne Dediğine Aldırmamak

Başkalarının ne dediğine aldırış etmemeyi başaran bir kişi, bilgelik yolunda adım atmış demektir.

Vejetaryen Beslenmenin İnsanın Ruhsal Gelişimine Etkisi

Besinlerin etkilerini uzun sürelerde deneyimleyen bilge kişiler, kendilerine uygun beslenme tarzına geçmişler ve et yemekten uzaklaşmışlar.

Sanattaki Farkındalık

Bir şeyin yalnızca biçimini resmedip ruhunu kaçırdığınızda, elde edeceğiniz şey bir benzerliktir. Gerçeklik, hem biçimi hem de ruhu yakalamak demektir.

Evrenin Özü Sevgidir

Evrenin özü sevgidir. Sevgi, en büyük şifa kaynağıdır. Bazen yoğun bir sevgi ve aşk içinde bulunmak dahi birçok olumsuzluğu yok etmeye, birçok hastalığı iyileştirmeye yeterlidir.
10,861BeğenenlerBeğen
457TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar