Vejetaryen Beslenmenin İnsanın Ruhsal Gelişimine Etkisi

0
612

İnsanoğlunun ruhsal evrimini artırmasını amaçlayan bütün dini ve kültürel akımlarda, Müslümanlıkta, Hıristiyanlıkta, Uzakdoğu dinlerinde, belli bir bilinç düzeyini aşmış kişiler peygamberler, bilge kişiler, yogiler diğer canlıları öldürüp yemekten uzaklaşmışlardır.

Bu, insanın kendini yaratan kaynakla daha iyi ve kuvvetli bir bağlantı kurması için büyük avantaj oluşturmuştur. Modern bilimin, Einstein’dan beri yeni yeni keşfetmekte olduğu, evrenin sadece kuvantum titreşimciklerinden meydana geldiği ve en sonunda bilincin de titreşimlerden oluştuğu ve bu titreşimlerin maddeye dönüşebildiği gerçeğini, evrenin doğasını bilen yogiler çok önceden keşfetmişlerdi.

Çok değişik dalgaların bulunduğu evrende, katı, sıvı ve gaz biçimindeki maddeler, ses, ışık ve düşünce olarak tanımlanan fiziksel olaylar, sadece farklı frekanslarda titreşen dalgalardır. Aynı şekilde besinlerin de kendine özgü farklı frekanslarda titreşimleri vardır. Bu titreşimler, onu yiyen kişinin bedenini ve zihnini kuvantum düzeyinde etkiler.

Besinlerin etkilerini uzun sürelerde deneyimleyen bu bilge kişiler, kendilerine uygun beslenme tarzına geçmişler ve et yemekten uzaklaşmışlar.

KaynakDr. Ender Saraç, 'Ayurveda'
Avatar
Midelerimizi hayvan mezarlığı yapmayalım!

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz