Evrenin Özü Sevgidir

0
850

Bitkisel tedavileri uygularken özellikle dikkat etmemiz gereken bir nokta, bu tedavilerin hekim kontrolünde veya tıbbî özellikleri olan kişiler tarafından uygulanması gerektiğidir. Bu tedavilerin rastgele yerlerde, bilgisiz kişiler tarafından ve hijyenik şartları iyi olmayan preparatlarla yapılması çok sakıncalı olabilir. Hele ki ciddi hastalıklarda, bir doktora veya sağlık kuruluşuna başvurmadan, gerekli tahliller veya incelemeler yapılmadan, yalnızca bitkilerle tedaviye çalışmak çok üzücü sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle hiçbir bilginin fanatiği olmamak, hastalığın bilimsel gereklerini yerine getirmek çok önemlidir. Bilinçli ve uzman kişiler tarafından uygulanan doğal tıp yöntemleri ve doğal tedavilerin hem kişisel hem de ruhsal sağlığımıza çok büyük katkıları olacaktır.

Sağlık bize bir başkasının hediye edeceği bir olgu değil, bizim sahip çıkmamız gereken en büyük değerimizdir. Bu gerçeği unutmayın ve yarınları beklemeden bugünden kendinize bakmaya başlayın.

Evrenin özü sevgidir. Sevgi, en büyük şifa kaynağıdır. Bazen yoğun bir sevgi ve aşk içinde bulunmak dahi birçok olumsuzluğu yok etmeye, birçok hastalığı iyileştirmeye yeterlidir.

Sevgi eylemine ilk önce kendimizi severek başlamalıyız. Kendini sevmeyen ve pozitif enerjiyle ışıldamayan, bakımsız, yorgun ve hastalanmaya doğru giden bir kişinin, başka hiçbir canlıya hayrı dokunmaz. O halde, doğadaki tüm varlıklar içinde en çok sevilmeye değer olan ve öncelik taşıyan kişinin bizzat kendisidir. Yapılan bazı bilimsel araştırmalarda, kendini seven ve manevi dünyasıyla ilgilenen insanların ruhsal ve fiziksel hastalıklara daha az yakalandıkları ve daha kolay iyileştikleri saptanmıştır.

Aslında hepimizin içinde uyuyan bir bilgelik, şifacılık ve sevgi vardır, ama yoğun materyalist ve dışa dönük yaşantı insani bazı özelliklerimizi bloke etmektedir. Gerçekten de hepimiz, ama istisnasız hepimiz birer bilge ve şifacıyız. Kendinize iyi bakarsanız, doğru beslenirseniz, içinizdeki sevgiyi uyandırırsanız, doğanın sizi huzur, sağlık ve akışkan bir enerjiyle ödüllendirdiğini göreceksiniz.

Doğal tıp sistemlerini ve detoks (arınma) programlarını uygulayan kişilerde zamanla farkındalık gelişmeye başlar. Kişi, eskiden tam olarak anlayamadığı, bedenle ilgili mesajları fark etmeye ve kavramaya başlar. Aslında doğanın bize hediye ettiği mükemmel sistemi fark eder.

Bütün bunları yaparken yüce Yaradan’ın sevgisini de unutmayın.

Benim sıkıntılı zamanlarımda ettiğim bir dua vardır: “Allahım, seni çok seviyorum, senin de beni çok sevdiğini biliyorum, ama bunu yaşamak ve hissetmek istiyorum, bana sevgini göster.

Keyifli anlarımda ise bana sevgisini gösterdiği için, derin bir nefes alırım ve teşekkür ederim.

Yaradan’ın sevgisi, ışığı ve şifa enerjisi hep üzerinizde olsun.

KaynakDr. Ender Saraç, 'Doğanın Şifalı Eli'
Avatar
Şifa, Doğa'dan gelir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz