Etiket: Diyabet

Balkabağı Tatlısı Tarifi

Balkabağı mevsimi geçmeden balkabağı tatlısı tarifini mutlaka denemeniz lazım. İşte tarifi!

Uzun Ömrün Sırrı

Kim daha uzun yaşamak istemez ki? 100 yaşımızı görmek istiyorsak acaba ne yapmamız gerekir? Evet, doğru, sağlıklı beslenme ve egzersiz, anahtar sözcükler.

Kakao Bağırsak Kanseri Riskini Azaltıyor

Kakaonun sağlığa faydaları arasında tansiyonu normal düzeye getirmesi, hipertansiyonu önlemesi, kötü LDL kolesterol düzeyini düşürmesi ve böylelikle ciddi kardiyovasküler sorunları önlemesi ile sindirim fonksiyonunun canlanması ve diyabete yakalanma riskini düşürmesi yer alıyor.

Yeni Antioksidan Kaynağı Soya Sosu

Özellikle, soya sosunun düzenli tüketimi, dünya genelinde giderek artan sayıda ölüme neden olan felç veya diğer kardiyovasküler hastalıklar riskinin azalması ile ilişkilendirilmekte.

Egzersizin Hücresel Faydaları Bulundu

Çoğumuz düzenli egzersiz yapmanın kalbi kuvvetlendirdiğini, kasları geliştirdiğini ve kalori yakmaya yardımcı olduğunu duymuşuzdur.

Zeytinyağında Kızartılan Yiyecekler Kalp İçin Daha Az Tehlikeli

Uzmanlar, bu gerçeğin Akdeniz tipi beslenme uygulayanlar ve yiyecekleri kızartmak için sadece yüksek kalite zeytin ve ayçiçeği yağı kullananlar için geçerli olduğuna inanıyorlar.

Şekeri Bırakmak İçin 7 Neden

Ortalama bir insan, günde 20 çay kaşığı katkılı şeker tüketir ki bu da haftada yaklaşık 1 kilogram şekere tekabül eder. Bu şeker, katkılı şekerdir, meyve, sebze, tahıl ve sütte doğal olarak bulunan şeker değildir.

Bitmek Bilmeyen Tıbbi Testler, Tahliller, Hastalık İsimleri…

Karışıklığa neden olan hatalardan biri de hastalıklara tek tek isim verilmesidir. Hastalığın ismi hiç önemli değildir, bu nedenle doğal tedavinin başlangıcında hiçbir değer taşımazlar.
10,861BeğenenlerBeğen
457TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar