Etiket: Kitap

Zahitlik Nedir?

Malı, din için yüklenirsen, peygamber bunun hakkında, temiz mal, temiz kişiye ne de güzeldir, demiştir. Gemiye dolan su gemiyi batırır; fakat altındaki su onu yüzdürür...

İşte İnsan – Ecce Homo

Gözümü açtığım günden beri Hep seni gördüm ışıl ışıl göğün altında, Kıyıların çakılları kadar çok, Onlar kadar çeşitli.

Ruhsal Gelişim Okulu: Yaşam

Ruhsal gelişim, günlük yaşam içinde olur. Ruhsal gelişim yerde başlar, gökte değil. Yaşamını zenginleştirecek bilgiler edinmek iyidir.

Okuma, Okuma, Okuma!

Nereye kadar başkalarının sözlerinde arayacaksın kendi sırrını? Baban gibi ulemaların da olsa, sözü kuyumcu gibi dokuyan şairlerin de olsa, sen kendi sırrını, kendi sözlerinin içinde bulabilirsin ancak.

Zen Zihni

Gerçek, girişi veya çıkışı olmayan engin uzay gibidir. Daha çok veya daha az hiçbir şey yoktur. Aptallar gözlerini kapatarak kendilerini sınırlarlar, fakat gerçek asla gizlenmez.

Kendinize Yardım İçin Vakit Ayırın

Komşumuzun sivri çatısı bize bir zamanlar oturduğumuz ve çok sevdiğimiz eski bir evi, belki de çocukluğumuzun geçtiği evi hatırlatabilir. Bir anda aklımıza peşpeşe bir yığın anı gelir.

Gelin Kendi Erdemimizi Kendimiz Yaratalım!

Başkalarının bize hayran olmasına bağımlı olmamalıyız. Başkalarının fikirlerine ve düşüncelerine de. Kişisel erdem, dışsal bir kaynaktan alınamaz.
10,861BeğenenlerBeğen
447TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar