Etiket: ruhsal

Bilinçaltına Teslim Olmayın

Bu yazımda insanları hayatı algılama şekli yönünden ikiye ayırmak istiyorum. Birinci tip İnsan uyku halindedir. Amacını bilmiyordur. Ne aradığını bilmiyordur. Ne aradığını bilmeyen insan bulsa...

Sporun Depresyon ve Ruh Sağlığına Faydası

Egzersizin ruh halini iyileştirici etkisi, ruhsal durumla doğrudan alakalı olan endorfin düzeylerini arttırmasıyla bağdaştırılmaktadır. En ilginç araştırmalardan biri, on koşucu ile aynı yaştaki on tane koşmayan erkeğin beta endorfin seviyeleri ve depresyon profilleriyle egzersiz ve endorfinin depresyon üzerindeki etkisini karşılaştırmıştır.

Hastalıkların Spiritüel Mekanizmaları Var Mı?

Çoğu hastalığın oluşmasında aslında çevresel, beslenme ve genetik gibi nedenlerin yanı sıra ruhsal bazı mekanizmalar da etkilidir.

Hastalıklar Nasıl Oluşuyor?

Önce ilgili bölgede bazı olumsuz enerjiler birikir, sonra dengesizlik sürerse o bölgede yoğunlaşan enerjiler daha da kuvvetlenip yavaş yavaş maddeselleşmeye başlar ve zamanla belirgin hale gelebilir.

Çağımızın Sorunu: Kendini Yetersiz Hissetmek

Yaşamdan o kadar uzaklaştık ki, bir zamanlar parapsikologların üzerinde kafa patlattıkları bir soruyu bugün tersine çevirebiliriz: Acaba ölümden önce bir hayat var mı?

Ruhsallığa Duyulan Samimi Arzu

Arzuladığın her şey eninde sonunda sana gelecektir, bu doğanın yüce gönüllülüğüdür. Eninde sonunda isteğini her zaman sana verecektir...

Neden Vejetaryen Beslenme En İyi Beslenme Türüdür?

Ağızdan beslenme yoluyla dışarıdan aldığımız tüm maddeler, aslında bizim temel yapı taşlarımızdır. Dolayısıyla ne yersek o'yuz.

Ruhsal Bir Diyet: Satvik Diyeti

Satvik yiyecekler, doğanın bizlere sunduğu en saf gıdalardır; insanın sağlığını, beden ve zihinsel gelişmesini sağlarlar.
10,861BeğenenlerBeğen
457TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar