Etiket: yetenek

Mutluluk Gönülden Vermektir

Mutluluk içinde başlar, çünkü mutluluk içten, özden verebilme yetisini kazanmakla başlar.

Mutluluk Bir Seçimdir

Hepimizin gerçekleşmesini istediğimiz rüyalarımız var. Hepimiz içimizin derinliklerinde başka insanlardan farklı olduğumuza, özel ve özgün olduğumuza inanmak istiyoruz.

Doğayı Anlamanın Anahtarı

Bugünlerde dünyadaki egemen görüş, insanların canlılar dünyasından temelde farklı ve üstün olduğu şeklinde bir kendini bilmezliğe dayanıyor. Bu inanç, Batı uygarlığının ilk köklerine kadar gider.

İç Güzellik ile Biçimsel Güzellik İlgisi

Güzellik kuşkusuz biçimsel güzelliği de içerir. Ama o iç, o derin güzellik duygusu olmadıkça biçimsel güzellik, güzelliğin yalnızca biçimsel olarak değerlendirilmesi, güzelliği bayağılaştırır, güzelliği bütünlüğünden eder.

Kendi Doğal İşini Yapma Zorunluluğu

Tuhaf olan, günümüzde kendi doğal işini yapmak için alan bulmak ve yaratmak, işin kendisinden daha çok "çaba" gerektiriyor.

Akışla Beraber Hareket Etmenin Anlamı

Doğanızı izlemek yerine, ailenizi mutlu etmek, daha çok para kazanmak veya sosyal olarak kabul görmek için mesleğinizi seçmişseniz kaderiniz sizden kaçacaktır.

Niçin Ünlü Olmak İstiyoruz?

Eğer bütün dünyada tanınıyorsanız, kendinizi çok önemli bir kimse olarak hissediyorsunuz, sanki ölümsüzmüşsünüz gibi geliyor size.

Herkesin Meditasyon Deneyimi Vardır

Özellikle tatil meditasyon yapmak için çok ideal bir ortamdır, çünkü algılamaya daha açığızdır. Deniz kenarında yaşadığımız günbatımını düşünün.
10,861BeğenenlerBeğen
471TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar