Gençlik İksiri Nar Ekstresi

0
2160

Hiç şüphesiz nar, pek çok tedavi edici özelliği ve sağlığa faydası ile yeryüzündeki en sağlıklı ve en değerli doğal besinlerden biridir. Bu süper özellikli meyve, LDL “kötü” kolesterol seviyesini düşürmek için kullanılabilir, bu şekilde kalp hastalığı ve diğer kardiyovasküler riskleri azalttığı gibi işyerimiz ve özel hayatımızdaki sayısız strese karşı korunmamızı da sağlar. Nar, erkeklerdeki prostat kanserini önlemeye ve cinsel isteği canlandırmaya yardımcı olarak erkek sağlığı için en iyi 7 besin arasında önemli bir yerdedir. Narın ve nar suyunun sağlığa daha pek çok faydası vardır.

Son zamanlarda bir grup İspanyol uzman tarafından yapılan çalışmalardan elde edilen bulgulara göre, düzenli olarak nar veya nar ekstresi tüketiminin mükemmel denecek ölçüde gençleştirici etkileri olabileceği ortaya çıkarıldı. Çalışma, bu doğal çözümün insan DNA’sındaki yaşlanma süreçlerini yavaşlatmada bir rol oynayabileceğini göstermiştir. Bu şekilde beyin hasarı, kas atrofisi, böbrek ve karaciğer bozukluğu, aşırı cilt yaşlanması ve daha birçok sağlık sorunu önlenmiş olmaktadır. İspanyol uzmanların bulguları, birkaç ay önce yayımlandı ve kamuoyundan müthiş bir ilgi gördü.

Deneyler, meyvenin kabuğu, tohumu ve özünden elde edilen nar ekstresinin oluşturduğu özel bir formülün verildiği yaklaşık 60 gönüllüyle yapıldı. Diğer gönüllü gruba ise plasebo verildi. Bilim insanları, her katılımcının vücudundaki kimyasal süreçleri gözlemlediler ve 30 gün boyunca nar ekstresi alan kişiler hücre hasarını gösteren göstergelerinde çok daha fazla bir iyileşme kaydettiler. Doğal olarak zamanla oluşan ve yaşlanmayla ilişkilendirilen oksidasyon süreçlerinde gözlemlenen bu türden bir azalma, tamamen nar ekstresi tüketmeye dayandırılıyor.

Araştırma ekibinden Dr. Sergio Streitenberger, “Nar ekstresinin düzenli tüketiminin DNA oksidasyonu sürecini yavaşlatabildiğini gösterdiğine inandığımız bu çalışmaya dair çok heyecanlıyız” diye anlatıyor İspanyol medyasına. Özellikle şu günlerde vücutlarımızın yaşlanmayı hızlandıran ve birçok hastalığa neden olan düzinelerce tehlikeli toksin ve zararlı kimyasallar için depo olması gerçeğini de göz önünde bulundurduğumuzda, nar gibi bir meyvede yaşlanmayı yavaşlandırıcı bir potansiyel bulunmuş olması gerçekten çok heyecan verici. İzin verelim de nar ekstresi sağlığımıza yararlı olsun ve her birimizi uzun ömürlü yapsın.

KaynakÖzgün
Avatar
Dünyanın değişimini engelleyen tek kişi sensin. Kendini değiştir, o zaman dünyanın da gözlerinin önünde değiştiğini göreceksin!

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz