Etiket: kardiyovasküler

Çilek Kadınlarda Kalp Krizi Riskini Azaltıyor

Alternatif tıpta üzüm, kiraz, vişne, böğürtlen, yaban mersini ve çilek sayısız besinsel faydası ve iyileştirici özelliklerinden dolayı oldukça fazla değer görür.

Ölüm ve Hastalıklarla Mücadelede Yüksek Lifli Gıdaların Önemi

Yüksek lifli grupta yer alanların kardiyovasküler hastalıklar, enfeksiyon hastalıkları ve solunum hastalıklarından ölme riski daha düşük çıktı.

Ceviz Meme Kanserini Önlüyor

En başta ceviz, beyni çalıştırdığından Alzheimer hastalığı gibi ciddi sağlık sorunlarını ve hafıza kaybını önlediğinden beyin için en iyi besin olarak biliniyor.

Kakao Bağırsak Kanseri Riskini Azaltıyor

Kakaonun sağlığa faydaları arasında tansiyonu normal düzeye getirmesi, hipertansiyonu önlemesi, kötü LDL kolesterol düzeyini düşürmesi ve böylelikle ciddi kardiyovasküler sorunları önlemesi ile sindirim fonksiyonunun canlanması ve diyabete yakalanma riskini düşürmesi yer alıyor.

Kırmızı Şarap Bileşeni Yeni Tedavilere Temel Olabilir

Yüksek kalorili beslenmenin olumsuz etkilerini azaltabilir, kilo vermeye yardımcı olabilir ve en tehlikeli kardiyovasküler hastalıkların risklerini düşürebilir.

Gençlik İksiri Nar Ekstresi

Bu süper özellikli meyve, kötü kolesterol seviyesini düşürmek için kullanılabilir, bu şekilde kalp hastalığı ve diğer kardiyovasküler riskleri azalttığı gibi işyerimiz ve özel hayatımızdaki sayısız strese karşı korunmamızı da sağlar.

Zeytinyağında Kızartılan Yiyecekler Kalp İçin Daha Az Tehlikeli

Uzmanlar, bu gerçeğin Akdeniz tipi beslenme uygulayanlar ve yiyecekleri kızartmak için sadece yüksek kalite zeytin ve ayçiçeği yağı kullananlar için geçerli olduğuna inanıyorlar.
10,861BeğenenlerBeğen
447TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar