Hastalıkların Dili

0
213

Kendini hasta hisseden kişinin iki-üç gün oruç tutmasında fayda var. Kilolu bir hastanın oruç sırasında mutlaka sıvı alması gerekir. Dilin yüzeyi, vücudun iç görünümünü açıkça yansıtacaktır ve hastanın nefes kokusu da bozulmanın ne ölçüde yoğunlaştığını gösterecektir. Hatta ağırlıklı olarak tüketilen besinin ne olduğunu tespit etmek bile mümkün olabilecektir.

Bir oruç kürünün başlangıcında vücudun herhangi bir yerinde ağrı söz konusuysa şundan kesinlikle emin olabilirsiniz ki, o ağrıyan yer sizin zayıf noktanızdır ama henüz yeterince ilerlememiş bir semptom olduğu için doktor muayene sırasında bunu fark etmemiş olabilir.

Atık maddeler, mukus tabakalarıyla birlikte idrarda belirecektir. Mukus, burun, boğaz ve akciğerler yoluyla olduğu gibi dışkılama yoluyla da dışarı atılacaktır. Oruç sırasında hasta kendini ne kadar zayıf hissediyorsa, vücudundaki yük de o kadar büyüktür ve yaşam enerjisi de o oranda azdır.

Bu teşhis testi size problemin nerede olduğunu ve ölçülü bir Geçiş Diyetiyle nasıl ortadan kaldırılacağını gösterir. Bu aynı zamanda oruca devam etmenin gerekli olup olmadığını da belirler.

Bu test, doğal tedavinin, fiziğin, kimyanın vs gelişiminin temelini oluşturur. Doğaya sorulan bir sorudur bu ve doğa, her zaman ve her yerde kesin cevabını verir.

Hastada asabiyet veya kalp rahatsızlığı gibi bir belirti ortaya çıktığında, vücudunda ilaçların depolandığından kesinlikle emin olabilirsiniz. Tüberküloz hastalığı olan bir hasta, kısa bir oruç küründen sonra öylesine yoğun bir mukus boşaltır ki onu yumurta ve süt gibi “iyi ve besin değeri yüksek” besinle iyileştirmeye çalışmak, yapılacak en aptalca şey olacaktır.

Teşhisin açıklaması budur. Bu basit yöntemden başka hiçbir yöntem vücudun iç durumunu bu kadar kesinlikle gösteremez. Vücudun içerisinde neler meydana geldiğini hiçbir alet bu kadar iyi teşhis edemez. Muayenelerin hiçbiri kesin bir bilgi vermez, o yüzden de güvenilir değildir.

Doğanın aynası, vahyi, kanıtları… Tüm bunların gerçek anlamını bilmediğiniz sürece hepsi de “sihirbazlıktan” öteye geçemez. Doğa size her şeyi tüm “bilimsel teşhislerden” daha açık, kesin ve tüm mükemmelliğiyle gözlerinizin önüne serer.

KaynakProf. Dr. Arnold Ehret, 'Şifalı Besinler'
Avatar
Şifa, Doğa'dan gelir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz