Etiket: alkol

Doğru Besin En İyi İlaçtır

Hastalıklardan korunmanın en önemli yollarından biri de bedenimizin isteğine uygun alınan gıdalardır. Doğru besin en iyi ilaçtır.

Bira Hakkındaki Gerçekler

Bazı kişiler, biranın çok faydalı olduğundan ve dolayısıyla günlük beslenmeye eklenmesi gerektiğinden eminler. Peki, öyleyse biraya "doğal bir şifa" diyebilir miyiz?

Kahve İçmekten Artık Korkmayın!

Araştırmacılar katılımcılarda sigara içme, alkol kullanımı, et tüketimi, fiziksel aktivite ve vücut kitle indeksi gibi sağlıkla ilgili diğer unsurları göz önüne aldıklarında, düzenli olarak kahve tüketenlerin daha uzun yaşadıklarını tespit ettiler.

Sigarayı Bırakınca Neden Şişmanlarız?

Sigarayı bırakmanın verdiği psikolojik boşluğu doldurmak için enerji yoğunluğu yüksek olan çerez türü gıdalar daha çok yenmeye başlanır.

Mizah ve Gülmek Üzerine

Gülebildiğimiz müddetçe endişe ve korkunun egemenliğinden kurtuluruz; nitekim halk arasında tehlike anında bile gülebilenlerin gerçekten cesur olduğu inancı yaygındır.

Alkol ile Kanser İlişkisi

Son 15 yılda, giderek artan sayıda kanıt, alkol ile başta yemek borusu, ağız ve boğaz olmak üzere karaciğer, bağırsak ve meme kanseri gibi bir dizi kanser arasında kuvvetli bir bağ kurmaktadır.

Yeni Antioksidan Kaynağı Soya Sosu

Özellikle, soya sosunun düzenli tüketimi, dünya genelinde giderek artan sayıda ölüme neden olan felç veya diğer kardiyovasküler hastalıklar riskinin azalması ile ilişkilendirilmekte.

Sağlıklı Beslenme Tüyoları

Aç hissederek veya bir şeylerden mahrum kalarak acı çekme yerine artık çoğu kimse, beslenmeleriyle ilgili her konuda sağlıklı seçimler yapmayı tercih ediyor.
10,861BeğenenlerBeğen
457TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar