Etiket: obezite

Bebeğin Mikroorganizmalara Maruz Kalmasının Önemi

Burada vurgulanması gereken iki önemli şey, bebeklerin bağırsaklarında yaşayan bakteri türlerini ve miktarını artırmak için annelerin daha az sezaryen doğum yapması ve bebeklerini ilk altı ay boyunca sürekli emzirmeleri gerekmektedir.

Yeni Antioksidan Kaynağı Soya Sosu

Özellikle, soya sosunun düzenli tüketimi, dünya genelinde giderek artan sayıda ölüme neden olan felç veya diğer kardiyovasküler hastalıklar riskinin azalması ile ilişkilendirilmekte.

Katkılı Hazır Yiyecekler

Hazır gıdaları tüketmekte sakınca görmeyen bir insan, her gün yaklaşık 2,000 çeşit katkı maddesi tüketiyor: Tatlandırıcı, tat verici, kıvam koruyucu, kıvam arttırıcı, renk koruyucu, beyazlatıcı, bozulmayı önleyici, nem tutucu, boya, aroma vs…

Zeytinyağında Kızartılan Yiyecekler Kalp İçin Daha Az Tehlikeli

Uzmanlar, bu gerçeğin Akdeniz tipi beslenme uygulayanlar ve yiyecekleri kızartmak için sadece yüksek kalite zeytin ve ayçiçeği yağı kullananlar için geçerli olduğuna inanıyorlar.

Şişmanlık Başlı Başına Bir Hastalıktır

Şişmanlık, özellikle ileri yaşlarda pek çok hastalığın temelini oluşturabilecek çok ciddi bir dengesizliktir. Fazla kilo, tansiyon, şeker, kalp, dolaşım bozuklukları, nefes darlığı, eklem ve kas rahatsızlıkları hep fazla kiloyla bağlantılıdır.

Kahve İçenler Daha Az Depresyonda

ABD'de yapılan bir araştırmaya göre günde iki fincan ya da daha çok kahve içen kadınlarda depresyon riski azalıyor.

Yağlı Yiyeceklere Vergi Geliyor

Danimarka'da yağlı yiyeceklerden daha fazla vergi alınmasını öngören yasa, 1 Ekim 2011'den itibaren yürürlüğe giriyor.
10,861BeğenenlerBeğen
457TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar