Felci Önlemeye Yardımcı Ekonomik ve Etkili Bir Şifa: Zeytinyağı

0
151

Zeytinyağı, sayısız tedavi edici özelliği ile bilinen en değerli ve faydalı doğal şifalardan biridir. Sağlıklı beslenmeyle ilgilenen ve zeytinyağının sağlığa faydalarını merak edenlerimiz bilirler, zeytinyağı dokularımızda bizi kansere karşı koruyan ve yaşlanma süreçlerini yavaşlatan doğal antioksidanlarca zengindir. Ayrıca, bu doğal ürün, kandaki LDL kolesterol seviyesini ve tansiyonu düşürmemize, metabolizmayı iyileştirmemize ve kilo almamızı önlemeye yardımcı olan Omega-3 yağ asitlerinden de bol miktarda içerir.

The Telegraph gazetesinin haberine göre, Fransız beslenme uzmanlarının yaptığı en son çalışma, zeytinyağının yaşlılar için felç gibi yaygın bir hastalıktan kendilerini koruyabilecek ve sağlıklarını düzeltecek müthiş bir çözüm yolu sunduğunu ileri sürüyor. Araştırma sırasında, 60+ yaş grubundan 7,625 kişinin sağlık geçmişleri Bordeaux Üniversitesi’nden uzmanlarca incelendi. Kayıtlar, kişileri günlük beslenmeleri bakımından “aktif”, “ölçülü” veya “ilgisiz” olarak sınıflandırma imkanı verdi. Yanı sıra, vücut kitlesi, günlük aktiviteler ve diğer etkenler de göz önünde bulunduruldu. Sonuçta zeytinyağı tüketenlerin (salata sosunda, yemekte veya ekmeğe sürme şeklinde) yaşamlarının sonraki bir döneminde felç olma ihtimali %41 daha az çıktı.

Felç, yaşlı insanlar arasında o kadar yaygın ki, zeytinyağı felçten korunmak için inanılmaz ucuz ve kolay bir yöntem olarak bize umut veriyor. Araştırmamız, 65 yaş ve üzeri insanlarda felci önlemeye yönelik yeni beslenme önerilerinin oluşturulması gerektiğini ortaya koyuyor” diyor çalışmanın yazarı Dr. Cecillia Samieri. Sadece günlük beslenmenize zeytinyağı ekleyerek, damar tıkanıklığının önüne geçebilirsiniz. Bu doğal şifanın felci önlemede diğer birçok yönteme göre ucuz ve ekonomik bir alternatif olarak dikkate alınması çok önemli.

KaynakÖzgün
Avatar
Dünyanın değişimini engelleyen tek kişi sensin. Kendini değiştir, o zaman dünyanın da gözlerinin önünde değiştiğini göreceksin!

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz