Nasıl Daha Genç Görünebilir ve Hissedebiliriz?

0
255

Daha genç görünmek ve hissetmek, çoğu kişinin hayalidir. Neyse ki, kozmetik ameliyatları ve etkili cilt bakım işlemlerini de içine alan modern anti-aging teknolojileri, sağlıklı yaşam tarzına olan eğilimler, günümüz iletişim ve eğlence olanakları kadar diğer pek çok etken de zihnimizin ve bedenimizin genç kalmasına katkıda bulunur. Daha genç hissetmeyi ve görünmeyi hayal eden herkes için çok kolay ve etkili 5 taktiği aşağıda sıraladık, bir göz atmanızı öneriyoruz.

1. Yemeklerinizi en sağlıklı yemek pişirme şekli olan buğulama ile pişirin. Kızartma, ızgara veya fırında pişirmenin aksine, buğulama büyük ihtimalle taş devrinden bu yana kullanılagelen en sağlıklı yemek pişirme yöntemidir. O zamanlarda eski insanlar, yemeklerini sıcak taş ve sıcak su üzerinde pişiriyorlardı. Şimdilerde ise buğulama, dünya genelinde aşırı derecede bir popülerlik kazanıyor. Bu yöntem, hemen her tür yiyecek için uygundur. Çoğu uzman, anti-oksidanları, vitamin ve diğer besin maddelerini korumanın tek bilinen şekli olmasından dolayı sebzelerin buğulama ile pişirilmesinin gerektiğini söylüyor.

2. Yeteri kadar C vitamini alın. Çilek, portakal, brokoli, karnabahar, maydanoz, karalahana, kivi, papaya, lahana ve benzerleri vücudunuzun gereken miktarda C vitamini almasına yardımcı olacaktır. Daha genç görünmeyi hayal edenlerin gerçekten böyle yapması gerekiyor, çünkü yapılan son araştırmalara göre, C vitamininin kollajen üretimini harekete geçirme ve cilt kalitemizi iyileştirme özelliği var.

3. Kolunuzun üst kısmına form vermek için egzersiz yapın. Formda ve sağlıklı üst kollar yerine yarasa kanatları yaşlanmanın en korkunç ve tüyler ürpertici işareti olarak görülür. Gevşemiş üst kollardan kurtulmak için birçok etkili egzersiz mevcut. Küçük halterlerle baş üstünde kol kaslarını çalıştırma bunlar arasında en kolayıdır. Bir halter kullanabilir ve baş üstünde tutabilirsiniz: bilekler başınızın üstünde olacak şekilde bileklerinizi arkaya doğru esnetmeye başlayın ve önkolunuzu üst kolunuzun arkasına indirin. Veya alternatif bir egzersiz olarak, iki küçük halter kullanabilirsiniz: küçük daireler çizerek kollarınızı çalıştırın.

4. Endişelerinizden kurtulun ve kaygılarınızı kontrol altına alın. Sürekli olarak gergin, endişeli, sinirli veya mutsuzsanız, kesinlikle daha çabuk çökmüş ve yaşlanmış hissedeceksiniz. Daha genç hissetmenin hayalini kuruyorsanız, hayatınızdaki tüm durumları endişe etmeden ve stres yapmadan kontrol etmeyi öğrenin ve değiştiremeyeceğiniz şeyleri basitçe kabullenin.

5. Bir çocuk gibi eğlenin ve davranın. Çoğu kişi, çocukluğumuzda hoşumuza giden şeyleri yapmanın bizi daha genç hissettireceğine hemfikirdir. Açık havada bir tuvale resim yapmak, su savaşı yapmak, bir ev hayvanına bakmak, plajda akşamüstü bisiklet turu yapmak, bulutları izlemek ve çocukların sevdiği her tür şey… Daha başka ne insanı daha sorunsuz ve umarsız hissettirebilir ki?

 

KaynakÖzgün
Avatar
Dünyanın değişimini engelleyen tek kişi sensin. Kendini değiştir, o zaman dünyanın da gözlerinin önünde değiştiğini göreceksin!

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz