Etiket: sağlıklı yaşam

Bitki Bazlı Protein Kaynakları

Vücudumuzun işlevini yerine getirebilmesi için bazu proteinlere ihtiyacı vardır. Protein, nörotransmitter aktiviteyi hızlandırır, kaslarımızı onarır, metabolizmayı çalıştırır ve sindirim işleminin düzgün şekilde yerine getirilmesine...

Sağlıklı Yaşamın 8 Altın Kuralı

Sağlıklı yaşamanın en temel kurallarından biri sağlıklı beslenmek. Beslenme deyince her ne kadar akla yemek yemek gelse de, sağlık için sadece diyet yapmak yeterli...

Doğru Besin En İyi İlaçtır

Hastalıklardan korunmanın en önemli yollarından biri de bedenimizin isteğine uygun alınan gıdalardır. Doğru besin en iyi ilaçtır.

Ömrü Uzatan Meyve: Kayısı

Bu doğal şifanın sayısız tedavi edici özelliği arasında kabızlığı, çeşitli cilt sorunlarını, kas gerilmesini, kulak ağrısını, hazımsızlığı ve daha pek çok rahatsızlığı iyileştirmesi başta gelir.

Sağlıklı Yaşam Ne Demektir?

İyi beslenmenin yanısıra aktif (hareketli) olunması ve egzersiz yapılması, sigara, aşırı alkol, çevre kirliliği ve aşırı stresten uzak bir yaşam sürdürülmesi ve huzurlu ve barış içinde yaşanması sağlıklı olmanın önkoşullarıdır.

Sağlıklı Bir Vejetaryen Beslenme İçin Öneriler

Et yemeyen herkes sağlıklı besleniyor, demek değildir. Vejetaryen beslenmenin ince noktaları vardır. Et yemeyince protein, karbonhidrat, yağ, mineral, iyon dengesinin iyi sağlanması gerekir.

Nasıl Daha Genç Görünebilir ve Hissedebiliriz?

Daha genç hissetmenin hayalini kuruyorsanız, hayatınızdaki tüm durumları endişe etmeden ve stres yapmadan kontrol etmeyi öğrenin ve değiştiremeyeceğiniz şeyleri basitçe kabullenin.

Aikido’nun Özü Sevgi ve Şifa

Kendini bulmaya, kendi özünü tanımaya çalışan bir kimsenin bu yolda ilerledikçe "sevgi" kavramı ile karşılaşması ve sevgiyi daha yakından tanıma gereği duyması kaçınılmaz bir şeydir.
10,861BeğenenlerBeğen
462TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar