Etiket: kadın

Biz Kadınlar Çok Güzel Severiz…

Biz kadınlar ne de güzel severiz… Sevdiğimizin kokusunu içimize çekerek severiz. Sarılarak, sarmalayarak severiz. Çocuğumuz yoksa bile Yaradan’dan aldığımız anne içgüdüsüyle, başına bir şey gelir mi diye...

Artemis mi Olsam, Afrodit mi?

O dişil, yaşam kadar canlı, saf güzellik ve aşk olan kadın, bugün Anadolu’da kadınlığını ezmiş, silikleşmiş, elden gelse içsesini boğup atacak hale gelmiş.

Sevme Sanatı

Bir Yunan efsanesine göre, her insan bir erkekle bir kadından meydana gelmişti, sonradan Yaradan, bunların her birini ikiye ayırdı ve o zamandan beri de ayrılmış olan bu yarılar, birbirlerine kavuşmaya çalışırlar.

Önce Kendini Sevmeyi Öğrenmek

Kendinizle ilişkiniz, diğer tüm ilişkilerinize biçim veren ana şablondur. Kendinizi sevmeniz, bir başkasıyla başarılı ve gerçek bir birliktelik yaratmanın ön koşuludur.

Aşırı Stresli İşler Kadınlarda Kalp Krizi Riskini Yükseltiyor

Hepimiz iş hayatımızda ve özel hayatımızda çok sayıda strese maruz kalıyoruz ve çoğu zaman da stres vücudumuzda ve zihnimizde bir dolu negatif etkiye sebep oluyor.

Vatan Dediğin

Sen beni dinle; vatan var oldukça insan canavar kalacaktır, evcilleşmez canavar... Ama, şükür Tanrı'ya, kurtuldum, geçti! Ya sen?

Başarı, Zenginlik ve Sevgi

Alışverişe gitmek üzere evden çıkan bir kadın, kapının karşısındaki kaldırımda oturan bembeyaz sakallı üç yaşlıyı görünce önce duraksadı; sonra onları, tüm içtenliğiyle evine davet etti.

Mürşid ve Mürid İlişkisi

Dünya, insanın içine gömüldüğü kalın bir bataklıktır. Aday kişi, kendi kendine bu tuzaktan kurtulmalıdır. Hiçbir şeyden haz duymama safhasına gelmeli ve kendini dünyaya bağlayan faaliyetlere karşı nefret duymalıdır.
10,861BeğenenlerBeğen
457TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar