Etiket: yumurta

Bulgurlu Yayla Çorbası Tarifi

Hem tok tutucu hem de kalorisi düşük, proteinli ve kalsiyumlu bir çorba. Yaz aylarında isterseniz taze nane koyarak soğuk da içebilirsiniz.

Vitaminler ve Mineraller

Kötü besleniyorsanız vitamin ve mineral takviyesi yapmanız bir işe yaramaz. Vitamin ve mineraller, ancak vücutta onları tutacak besin kaynağı varsa değerlendirilebilirler.

Kral Yiyecekler

Bazı yiyeceklere “kral” ünvanı verilmesinin nedeni, vejetaryen beslenme açısından en temel besleyici özelliklere sahip olmalarıdır. Bunları günlük beslenmenize dahil ederseniz, beslenmenizde eksiklik olmaz

Kolesterolümüzü Yükseltmemek İçin Hangi Gıdaları Yiyelim?

Kolesterolü yükseltici gıdalar listesinden anlaşılacağı gibi, katı yağlar ve bu yağları içeren hayvansal gıdalar kandaki kolesterol düzeyini en olumsuz etkileyen gıdalardır.

Vejetaryen Olmam Gerçekten Bir Fark Yaratacak Mı?

Birey olarak sağlayacağınız sağlık faydalarının dışında, insanların dünya üzerindeki hayvanlara acı çektirmesinden size düşen payı azaltmış olacaksınız.

Neden Et Yiyenler Daha Erken Ölür?

Et yiyenlerde, kardiyovasküler hastalıkların kıyaslanamayacak oranda çok olduğu görülmüştür. Etle beslenme, stres, sigara ve genetikten daha da etkili bir kanser nedenidir.

Vejetaryen Seçim

Harika bir çeşitlilik sunar, yeni yemek hazırlama tarzlarıyla hayal gücünü geliştirir. Vejetaryen yemekler aşçıya çok daha yaratıcı bir ortam sağlar.

Bitmek Bilmeyen Tıbbi Testler, Tahliller, Hastalık İsimleri…

Karışıklığa neden olan hatalardan biri de hastalıklara tek tek isim verilmesidir. Hastalığın ismi hiç önemli değildir, bu nedenle doğal tedavinin başlangıcında hiçbir değer taşımazlar.
10,861BeğenenlerBeğen
462TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar